Kurs języka łacińskiego w Poznaniu

Studium Językowe UAM zaprasza wszystkich zainteresowanych zdobyciem lub poszerzeniem kompetencji językowych do zapoznania się z naszą ofertą kursów języka łacińskiego w Poznaniu w roku akademickim 2022/2023.

oferta zapisz się

Co oferujemy na kursie łacińskiego w Studium Językowym UAM?

profesjonalną kadrę lektorską (nauczyciele akademiccy)
✔ najwyższą jakość kształcenia
✔ tylko praktyczne podejście do nauki
✔ zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu
zaświadczenie ukończenia kursu w Studium Językowym UAM
✔ dogodną lokalizację w centrum Poznania
intensywne kursy w okresie lipiec - wrzesień

Czego nauczymy Cię na kursie języka łacińskiego w Studium Językowym UAM?

W czasie trwania kursu uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy gramatyki opisowej języka łacińskiego oraz przyswoić niezbędny zasób słów i zwrotów łacińskich. Będą obcować z kulturą antyczną poznając jej wpływ na kulturę ogólnoludzką współcześnie. Kursanci poznają podstawową terminologię techniczną, medyczną oraz prawniczą, ułatwiającą rozumienie języka ojczystego, a także zapożyczenia z języka łacińskiego do języka polskiego i języków obcych nowożytnych. Listę omawianych zagadnień dopełnią zasady pracy ze słownikiem języka łacińskiego. Kursanci poznają zasady wymowy i akcentowania występujące w j. łacińskim, a prowadzący poruszą wiele ciekawych tematów związanych z łaciną i światem starożytnym.

Kim są nasi lektorzy języka łacińskiego?

Jesteśmy absolwentami studiów klasycznych oraz latynistycznych. Na co dzień pracujemy z kursantami w różnym wieku – od nastolatków w poznańskich liceach, przez studentów na rozmaitych kierunkach studiów, po osoby starsze na studiach zaocznych i kursach komercyjnych. Pracujemy ze starannie wyselekcjonowanymi i wypracowanymi materiałami, które udostępniamy także uczestnikom kursu. Na bieżąco śledzimy postępy kursantów przeprowadzając okresowe testy kontrolne. Regularnie podnosimy swoje kwalifikacje i dbamy o dostosowanie nauczanych zagadnień do wymogów świata współczesnego. Zapewniamy podejście pełne profesjonalizmu, pasji i entuzjazmu.

W Studium Językowym UAM możesz liczyć na fachową pomoc lektorów języka łacińskiego w ramach dodatkowych bezpłatnych konsultacji .

Czy wiesz, że Studium Językowe UAM jest jedną z najdłużej działających szkół w Poznaniu?

Studium Językowe UAM kontynuuje długą i dobrą tradycję nauczania języków obcych w Poznaniu, powstało z przekształcenia i połączenia Studium Języków Obcych (rok zał. 1953), szkoły British Council (rok zał. 1986), ośrodka Alliance Française (rok zał. 1986) oraz Studium Języka łacińskiego (rok zał. 1987).

Mamy doświadczenie, jesteśmy skuteczni i otwarci na nowe trendy w metodyce nauczania języków obcych.

Gdzie odbywa się kurs języka łacińskiego?

Kursy języka łacińskiego w semestrze zimowym 2022/2023 odbywają się w Collegium Heliodori Święcicki przy ul. Grunwaldzkiej 6 w Poznaniu: sale na drugim piętrze, wejście klatką schodową w tyle budynku.

Jak zapisać się na kurs łacińskiego?

Aby zapisać się na kurs wystarczy kliknąć poniżej

zapisz się W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń do nas: 61 829 29 80

Napisz e-mail: niemuni@amu.edu.pl